Kalamış Arçelik Servisi - 0216 471 5956

 Kalamış Arçelik Servisi-0216 471 59 56 - 0541 359 44 43Buzdolabı Kullanımında Püf Noktalar

 

Modern yüzyılda yaşamın her alanında teknolojik ürünler kendisine aktif şekilde yer buluyor. Özellikle de her geçen gün hızla gelişen teknoloji ile birlikte yaşamın her alanında kendisine etkin biçimde yer bulan beyaz eşya teknolojilerinde Arçelik kalite ve teknolojisi ön plana çıkıyor. Son derece fonksiyonel ve kaliteli beyaz eşya kullanım imkanı sunan Arçelik’in buzdolabı modelleri de fonksiyonel özellikleri ile yaşam alanlarında önemli avantajlar sunuyor. Ancak Arçelik markalı buzdolabı modelleri her ne kadar ileri nesil teknolojilere sahip olsa da zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalabiliyor. Kalamış Arçelik Servisi merkezine gelen Arçelik markalı buzdolabı modellerinin arızalanmalarında temel kaynak noktası genelde kullanıcıların yapmış oldukları hatalı kullanımlar bulunuyor.

 

Her ne kadar ileri nesil teknolojilere sahip olmasına karşın kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edilmemesi durumunda Arçelik buzdolabı modellerinin kısa süreler içerisinde ve sık sık olarak Kalamış Arçelik Servisi merkezine arıza onarımı için gelebiliyor. Bunun önüne geçilebilmesi için uzmanların buzdolabı kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda yapmış oldukları uyarılara dikkat ederek, bir kullanım gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Kadıköy Kalamış Arçelik Servisi merkezinde görev alan alanlarında uzman ve deneyimli teknik ekipler tarafından tüketiciye yapılan Arçelik buzdolabı kullanım püf noktaları ve dikkat edilmesi gereken noktalar uyarıları ise;

 

*Manyetik bantların silinmesi gerekiyor; Kapı içi manyetik bantların yapışma yüzeyleri ile birlikte ayda bir defa olacak şekilde temizlenerek kurutulması ve pudralanması gerekir. Bu sayede ömürlerinin çok daha uzun olması sağlanabilmektedir.

 

*Yemeklerin sıcak koyulmaması gerekiyor; Ocaktan indirildikten sonra doğrudan buzdolabına koyulan tencereler kendi ısısını dışarıya da aktaracağından buzdolabı içerisinde ideal soğukluğun yakalanmasının zorlaşmasına ve dolayısı ile de buzdolabının daha fazla enerji sarfiyatıyla daha fazla çalışmasına ve hatta zaman içerisinde önemli boyutlarda arızalanmalar yaşayabilmesine neden olabilir.

 

*Buzluk bölümünde ideal seviyeye dikkat edilmeli; Buzdolabında yaz aylarında özellikle ne kadar buz olursa o kadar iyi olacağı düşüncesi son derece yanlıştır. Özellikle de buzdolabının buzluk bölümünde kenarlarda oluşan buz seviyesinin 5 ila 6 milimetreyi bulmadan önce eritilmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi halde çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalınabilir.


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret210554Site Haritası
Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.67233.6870
Euro4.31544.3327
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 25° 13°