Çamaşır Makinesinin Kapağı Açılmıyor

Günlük yaşam içindeki koşuşturmalı hayat sürecinde işlerimizi kolaylaştıran önemli araçların başında çamaşır makineleri gelmektedir. Büyük kurtarıcımız olan beyaz eşyaların bizimle uzun süre kalmasını istiyorsak onlara iyi davranmalı ve hatalı kullanımlardan uzak durmalıyız. Yaşanan sıkıntılardan kurtulabilmek için kendimiz bir şey yapamıyorsak mutlaka işini en iyi bilen servislere danışmalıyız. Çamaşır makinesinin kapağı açılmıyorsorununu herkes duymuştur. Kitlenen ve açılma sürecinde çok zorluklar ev sahiplerini karşı karşıya getiren bu sorun karşısında yapılması gereken durumlardan biri makinenin kullanımını gözden geçirmektir. Zorlamak ya da hatalı kullanımları devamlı tekrarlamak makinenin kendini savunmasına sebep olabilecek ve bu şekilde bir süre sonra kitlenmeler ile karşılaşabileceksiniz. Bu sorun ile karşılaşıldığında çoğu zaman insanlar paniğe kapılmakta ve geri dönüşü olmayan bir sıkıntı ile karşı karşıya olduklarını zannederler. Hemen yapılması gereken ilk durum zorlamaya gerek kalmadan servis ile görüşmektir. Zaten işini iyi bilen uzmanlar, bu konuda sizi yönlendirecek ve gerekli olan müdahaleleri de ihtiyaç halinde kendileri yapacaktır.

Çamaşır Makinesinin Kapağı Açılmıyor, Sorun Nedir?

Çamaşır makinesinin kapağı açılmıyorsorunu ile karşılaşırsanız sorunu çözmek için servise başvurabilirsiniz. Aksi taktirde zorlamaların bir çareye ulaşmayacağını da bilmelisiniz. Bilmeniz gereken birkaç ipucu da vardır:

  • Çamaşırlarınızı yıkarken ayarlamış olduğunuz programın süresi bitmeden kapağı açmak için zorlama yapmayın. Bu sorun en yanlış durumların başında gelmektedir.
  • Makinenin kapağı sıkışmış ya da contalardan doğan bir sorun ile karşı karşıya olabilirsiniz. Güvenlik için her çamaşır makinesinde kapağın kilidi devreye girmektedir. Her yıkamadan sonra da 3 dakika kadar bir süre içinde bu kapağın kilitli kalması normaldir ve bu durum sizin için de makine için de iyi bir güvenlik önlemidir.
  • Makine çalışma esnasında ani bir hareket ile zorla durdurulursa sistemi kendini otomatik olarak güvenlik açısından kapatmaya itecektir. Bu sebeple çok zor bir durumda kalmadıkça makineyi çalışma esnasında durdurmaya çalışmamak gerekir.
  • Eğer çalışma sırasında makineyi durdurup kapağı açmaya kalkışırsanız su seviyesi olması gereken düzeyin üzerinde olacak ve bu şekilde kapağı açmanıza da makine izin vermeyecektir.
  • Diğer makineler gibi çamaşır makinelerinin de elektrik ile çalıştığını unutmamak gerekir. Bir kesilme sırasında çamaşırların aniden yıkanmasının durması da kapağın kitlenmesine sebep olacaktır.
  • Sıkma işlemi yapıldığı zamanlarda makineyi durdursanız bile kapağı açmanız için yetkiniz olmayacaktır. Böyle bir sıkıntı ile karşılaştığınız zaman program olarak pompa ya da sıkma seçeneğini kullanmanız uygun olacaktır. İşlemin bitmesini bekledikten sonra aksanların normal düzeyine geri döndüğünü göreceksiniz.
  • Makinenin suyu ısıtma aşamasında yıkamaya geçmeden önce kendini hazırlaması gerekir. Bu aşamada da kapağın açılmasının mümkün olmadığı bilinmektedir.

Karşılaşabileceğiniz bu sorun karşısında zorlama olmadan bir süre bekledikten sonra halen kapağı açamıyorsanız aksanları ile uğraşmadan mutlaka yetkili servis ile görüşmelisiniz. Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1438 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret210554Site Haritası
Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.67233.6870
Euro4.31544.3327
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 25° 13°