Çamaşır Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Çamaşır makinesi yaşantımızda benzersiz bir rolü olan ve sürekli gelişmeye devam eden teknik ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda, yaşam kalitemizi sürekli olarak arttıran yeni nesil ürünlerle standartlarımızın yükselmesini sağlayan beyaz eşya grubu ürünlerden biridir. Hayatımızda yoğun bir şekilde yer almasına alıştığımız ve bu alışkanlıkla da beklentilerimizin de artmasına neden olan çamaşır makineleri, ileri teknik ve teknolojik özelliklere sahip ürünler olarak geliştirilerek tüketicilerine hizmetine sunuluyor. Bununla birlikte bu ürünleri kullanmaya olan alışkanlıklarımız, cihazların yeni özelliklerini ve dahası tüm özelliklerini verimli bir şekilde kullanabilmemiz açısından uymamız gereken kullanım koşullarına uymamamızı da beraberinde getiriyor. Uzun yıllardır Arçelik markalı beyaz eşya ürünleri için teknik servis ve bakım hizmetleri sağlayan Erenköy Arçelik Servisi, en sık karşılaşılan arıza niteliğindeki sorunların, çok büyük bir yüzdeyle kullanıcı hatalarından veya kurulum hatalarından kaynaklandığını belirlemiş durumdadır.

Bu nedenle tüketicilerin çamaşır makinesi kullanımı ve kurulumu sırasında uyması gereken standart koşulları tüketicilerine hatırlatmakta fayda gören Göztepe Arçelik Servisi, bu konuda oluşacak bilinçlenmenin artışına paralel olarak, çamaşır makinesi kullanımlarının daha verimli, daha uzun ömürlü ve daha tasarruflu olacağını varsayıyor. Çamaşır makinelerinin bağlı olduğu elektrik şebekesi ve yanı sıra su şebekesiyle ilgili genel standartların sağlanması, pek çok sorunun oluşmadan önüne geçilmesini sağlayacağı gibi, elektrikle ilgili oluşabilecek çeşitli hayati risklerinde ortadan kaldırılmasını sağlar. Çamaşır makinenizin bağlı olduğu elektrik şebekesinin standart değerlere sahip olması ve topraklı olması bir önkoşuldur. Suyla çalışan bir cihaz olan ve genel olarak kullanıldığı alanlarında suya yakın alanlar olması, çamaşır makinelerinin elektrik tesisatı ile olan yakın ilişkisinin, doğru ve güvenli bir şekilde kurulmasını zorunlu kılar. Benzer şekilde su tesisatının da filtrelenmiş şehir şebekesi olması ve şebekenin de gerekli su basınç değerlerini sağlaması gereklidir. Cihazın su giriş ve çıkış bölümlerindeki hortum girişlerinin standart ve güvenli olması zorunludur. 

Çamaşır makineleri ortaya çıkabilecek çeşitli sorunların önüne geçebilecek özel teknolojilere sahip olarak geliştiriliyorlar. Bunların başında, cihazın her program ve durumda, içerisinde bulunan suyu boşaltmasına veya herhangi bir nedenle çalışmayı durdurmasına paralel olarak belirli bir süre sonra açılan kapak sistemidir. Çocuk kilidi olarak da bilinen bu güvenlik sistemi, programa bağlı olarak cihazın içerisinde bulunan sıcak suyun dışarı çıkmasını da engelleyerek, oluşabilecek yaralanmaların önüne geçen önemli bir güvenlik sistemidir. Kapağın açılmıyor olması durumda, hiçbir suret de, kapağın zorlanmaması gereklidir. Kapağın zorlanması, güvenlik önleminin zarar görmesine ve çalışırken oluşabilecek çok çeşitli hayati risklerinde önünün açılmasına neden olabilir. Cihazınızın, kurulduğu alanının zemininde halı ve benzeri bir örtücü malzemenin bulunmaması, nemden uzak olması, sert ve düz bir zemin olması da, makinenin çalışabilmesi için gerekli ön koşullar arasında yer alır. Cihazınızla ilgili yaşadığınız tüm sorunlarla ilgili olarak, Küçükyalı Arçelik Servisi çağrı merkezine hizmet talebi bırakmanız durumunda, talebiniz çok kısa süreler içerisinde ve her gün olmak üzere yanıtlanacaktır. Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   713 kez okundu

Yorumlar

teşekkür     19/10/2016 18:27

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
Misafir - alican efeoğlu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret210554Site Haritası
Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.67233.6870
Euro4.31544.3327
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 25° 13°