Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık makineleri çok hassas aletlerdir. Beyaz eşyalar arasından da en kısa sürede ve en sık arıza veren eşyalar arasında bulunmaktadır. Bir çamaşır makinesi 10 yıl boyunca hiç teklemeden çalışabilirken, bulaşık makinelerinde karşılaştığımız durum genel olarak ilk iki yılda arızalanması ya da sorun yaşanmasıdır. Bunun sebebi ise bulaşık makinesinin, çamaşır makinesine göre daha hassas ve narin bir yapısının olmasıdır. Bulaşık makinesinin bu yapısı nedeniyle birçok farklı arızayı verebilir. Üstelik yıpranma payının çok yüksek olmasına da gerek yoktur. Yıpranma payı çok yüksek olmasa dahi sık arızalanma durumu oluşabilir.

Göztepe Arçelik Servisi olarak bulaşık makinesi arızalarında en sık rastladığımız arıza bulaşık makinesi su almama problemidir. Bulaşık makinesinin su almaması demek makinenin yıkama yapmaması demektir. Yani su almama problemi bir bulaşık makinesi için çok ciddi bir problemdir. Tabi ki her su almama probleminin tadilatı da çok zordur demek değil bu. Bazen çok basit bir sebepten dolayı bu problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için bulaşık makinesi su almama sebeplerini bilmeli ve ona göre bir teknik ekipten yardım almalısınız.

Su giriş valfinin diğer bir deyimle su giriş ventilinin arıza yapmış olması makinenin su almamasına sebep olacaktır. Bulaşık makinelerinin suyu aldıkları bölgeye su giriş valfi denir. Makine buradan suyu aldıktan sonra yıkamaya başlar. Ancak su giriş valfinden suyu alamayan makine doğal olarak çalışmayacaktır. Böyle bir sorunla karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız Erenköy Arçelik Servisi çağırarak su giriş ventilinizin kısa ve kolay bir şekilde tadilat görmesini sağlayabilirsiniz.

Pompa motorunda meydana gelen arıza ise yine makinenin su alamamasına sebep olacaktır. Pompanın makine içindeki görevi su almayla alakalı değildir. Aksine su atmayla alakalıdır. Ancak su almayı da doğrudan etkilemektedir. Makinenin kirli suyu atamamış olması yeniden çalışmasına da engel olmaktadır. Makine çalıştığı evrede şayet kısa devre yaparsa, pompa dışarıda kalacaktır. Bu nedenle de su alma problemi gözlemlenecektir. Pompanın çalışmamasının tek sebebi kısa devre yapması da değildir. Pompa başka sebeplerden ötürü de arıza yapabilir. Böyle durumlarda da su alma problemi yaşanacaktır.

Erenköy Arçelik servisi olarak makinenin su alma problemini en çok yaşatan sebep olarak tıkanıklığı gösterebilirsiniz. Makine hortumlarının tıkanmış olmasından kaynaklı olarak makine kirli suyu tam anlamıyla atamaz. Bunun için de temiz suyu alamaz. Makine hortumlarının tıkanmasının tek sebebi kullanıcı hatasıdır. Makineye çok tortulu bulaşıkların konulması ya da makineye bulaşıklar tam akıtılmadan konulması hortumların tıkanmasına sebep olacaktır. Bu sorunla karşı karşıya kalmamak için makine bulaşıklarınızı akıtarak makineye yerleştirmelisiniz. Makine bulaşıklarınızın yerleşimini temiz bir şekilde yapmanız hortumların tıkanması sorunuyla sizi karşı karşıya bırakmayacaktır. Ancak hortumunuz tıkandıysa teknik servisi çağırarak, hortumlarınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   845 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret210554Site Haritası
Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.67233.6870
Euro4.31544.3327
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 25° 13°