Bulaşık Makinesi Su Tahliye Yapmıyor, Çözümü

Bulaşık makinesi kullananların en başlı şikayetleri makinelerinin pis suyu atmıyor olmasıdır. Makinenin pis suyu atmaması nedeniyle makine devamlı olarak pis su ile çalışmakta. Doğal olarak da bulaşıklar yıkanamamaktadır. Bulaşık makinesinin pis suyu atmama problemi çok sık rastlanmakta ancak sebepleri çok farklı olabilmektedir. Bazen makineden kaynaklı bir problem olurken, bazen bulaşık makinesiyle hiçbir alakası olmayan su tesisatıyla ilgili bir problemdir. Bunun için de kullanıcı birkaç basit yöntemle bulaşık makinesinin arızasının neden kaynaklandığını çözebilir. Peki, bulaşık makinesinin pis suyu atmama sebepleri neler olabilir?

Bulaşık makinesinin pis suyu atmamasında her zaman için akla  ilk gelen ihtimal filtreye bir şey tıkanmış olabileceği ya da filtrenin kirden dolmuş ve tıkanmış olabileceğidir. Böyle bir durumda kullanıcı kendisi makinesinin filtresini çekerek temizleyebilir. Ancak bunu her şeye rağmen profesyonel bir ekibe yaptırmak en doğrusudur. Yapacağınız yanlış bir işlem makinenizi kullanılmaz hale getirebilirken, garanti hakkınızın da sona ermesine sebep olacaktır. Makinenizin problemi eğer ki filtre tıkanıklığıysa Erenköy Arçelik Servisi filtrenizi temizleyecektir. Filtrenizin temizlenmesinin sonrasında makineniz eskisi gibi pis suyu atar hale gelecektir. Ancak filtrenin temizlenmiş olmasına rağmen makine pis suyu atmıyorsa, tek filtrenin kirli ya da tıkalı olması değildir.

Bulaşık makinesinin pis suyu atmamasında ki diğer bir sebepse pompa motorunun bozulmuş olmasıdır. Pis suyu atmayan makinelerde pompa motoru bazen özelliğini yitirirken, bazen de tamamen yanmış olur. Özelliğini yitiren pompalarda bulaşık makinesi pis suyu bir kere atıp bir kere atmazken, yanmış olan pompa motorları pis suyu hiçbir zaman atmazlar. Bulaşık makinesinin pis suyu atmama problemi pompa motoru arızasından kaynaklanıyorsa sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.  Arçelik Servisi gelerek pompanızı değiştirecektir. Pompa değiştirme ücreti çok fazla olan bir ücret değildir. Ayrıca çok kısa bir süre içinde de gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Pompanızın değişmesinden sonra bulaşık makineniz eskisi gibi pis suyu atacaktır.

Bulaşık makinesinin pis suyu atmamasının bir diğer sebebiyse bulaşık makinesi hortumlarıdan her hangi birinin tıkanmış olmasıdır. Bulaşık makinesi hortumlarından her hangi biri tıkanmışsa makine pis suyu atmada problem yaşayacaktır. Eğer ki makineniz hortumun tıkanıklığı sebebiyle pis suyu atamıyorsa  Arçelik Servisi hortumunu temizleyecektir. Hortumunuzun temizlenmesiyle birlikte makineniz eskisi gibi pis suyu atmaya, su boşaltmaya devam edecektir. Hortum temizleme işlemi için makinenizin atölyeye getirilmesine gerek yoktur.

Bulaşık makinesinin pis suyu atamama sebeplerinden bir tanesi de digital kart denilen makinenin beyni olan kartın yanmış olmasıdır. Bu durumda makine beyni makineye doğru komutları veremez ve doğal olarak makine pis suyu atarken de problem yaşar. Bu durum çok fazla rastlanan bir durum değildir. Ancak böyle bir problem söz konusuysa makinenizin tadilatı için makinenizin atölyeye götürülmesi gerekecektir.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1220 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret210554Site Haritası
Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.67233.6870
Euro4.31544.3327
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 25° 13°