çamaşır makinesi sıkarken çok ses yapıyor

Çamaşır makinelerimiz evlerimiz için hatta çoğu iş yerleri için olmazsa olmazlar arasında çoktan yerini aldı bile. Bu şekilde önem arzeden cihazlar arıza açınca can sıkıcı bir durum oluyor. Bu konu ile ilgili bize gelen sorular arasında yer alan  "çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor" sorusuna cevap vermeye çalışalım.

Çamaşır makineniz içerisinde çamaşır varken sarsıntılı bir şekilde yürümek suretiyle ses yapıyorsa amortisör olarak adlandırılan parçalarında aşınma olduğu için makineniz içerisindeki yükü dengeleyemez ve sarsıntılı bir şekilde yürür. Bu durumda modele göre değişen tiplerdeki amortisörler değiştirilir ve sorun giderilmiş olur.Bir farklı arıza şeklide çamaşır makinenizin kazanı hızlandığında uğultulu bir şekilde ses çıkarıyorsa ve bunu makineniz boşken sıkmaya alıp denemeniz durumda yineliyorsa kazan rulman grubu dağıldığı için ses çıkarıyor demektir.
Arçelik markasında çamaşır makinelerinde bir kaç tip kazan vardır. Bazılar monoblok yani yapışkanlı ve sökülemeyen bunlarda komple kazan ve tambur olarak malzeme geliyor.  Bazı modeller açılabilir kazan çıkar ve bunlara pres yardımıyla yeni rulman takılır ve arıza giderilebilr. bu tip kazanlarda nispeten daha uygun fiyatlı onarım sağlanabilir. Çamaşır makinelerinde ayak ayarı da bozulur, kendi ayakları üzerinde dengesiz durursa aynı amortisör bozulmuş gibi yürüme yapar. Çamaşır makinesi ayakları metrik civata şeklinde tasarlanmış olup sıkmak veya gevşetmek suretiyle makinenizi dengeye alabilir bu sorunu giderebilirsiniz.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3229 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret210554Site Haritası
Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.67233.6870
Euro4.31544.3327
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 25° 13°